Jdi na obsah Jdi na menu
 


Holostřevy - Trpísty 0 : 2 (0 : 0)

18. 5. 2011

     V úvodu tohoto článku se omlouvám všem návštěvníkům tohoto webu za chybějící komentáře k předchozím třem zápasům.
     Nedělní zápas v Holostřevech byl prvním ze série odvetných zápasů nadstavbové části soutěže. A trpístští sokolíci se mohli, díky velice dobrým výkonům v první části této série, dostat na první místo v tabulce. Je sice pravda, že v domácím zápase se Ctiboří jsme absolutně nezvládli úvod utkání a během 15. minut jsme prohrávali 0:3 , ale v druhém poločase jsme hráli opět svojí hru a jen trochu štěstí chybělo k tomu, aby jsme i v tomto zápase bodovali. Zato zápas s Chodským Újezdem jsme si prohráli sami tím, že jsme nedokázali využít drtivou převahu v druhém poločase. (Na konci tohoto utkání jsem si říkal jak je možné, že Ch. Újezd je v tabulce tak vysoko, ale to je jen můj dojem z toho utkání.) 
     Ale abych se vrátil zpět k utkání v Holostřevech. Věděli jsme, že toto utkání nebude nikterak jednoduché, protože hrací plocha v holostřevském lese nebývá nejlepší a také rozměry hřiště jsou trošku menší než v Trpístech. A tyto lehké obavy se začaly naplňovat prakticky od začátku zápasu. Domácí hráči dokázali využít domácího prostředí a rychlým napadáním znepříjemňovali naši hru již na polovině hřiště. I přes důraznou obranu domácích jsme si dokázali vytvořit pár šancí na vstřelení gólu, ale bez úspěchu. Domácí hráči se více méně spokojili s tím, že míč drželi co nejdále od vlastní branky a tak poločas skončil 0:0. Do druhého poločasu nastoupil místo Petra Brahů Viky Petřík. A v 57. minutě, po přímém kopu z poloviny hřiště se k odraženému míči dostal právě Viky a dal první gól zápasu. Po této brance se hra odehrávala čím dál tím více na polovině domácích a jen naše malá produktivita bránila změně skore. Ale po důrazné aktivní hře Viktora Petříka a důrazu Radka Táborka, který byl na hříšti asi dvě minuty, padl druhý gól do sítě domácích a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. 
     Sokol Trpísty je minimálně do neděle na prvním místě tabulky. Je jen na nás jestli zvládneme roli favorita i v nedělním zápase se Studánkou.